Bardzo kolorowa Wystawa Tulipanów w Wilanowie

Niedziela w Parku Wilanowskim. Słoneczna pogoda zachęca do spacerów wokół Pałacu Jana III Sobieskiego. Niektórzy wypoczywają na kocach przy Jeziorku Wilanowskim, inni na ławkach wokół rezydencji… Fajne miejsce na spędzenie czasu z rodziną, znajomymi w otoczeniu przyrody i pięknie rozkwitających wiosennych kwiatów.

s_4351Park  nie mieni się jeszcze wieloma kolorami, jak w  późniejszych miesiącach. Ale i tak jest uroczo, coraz bardziej zielono, gdzie nie gdzie żółto, biało, różowo.

Za to niezwykła feeria barw przywitała nas w Oranżerii Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego, gdzie zorganizowano IX Wystawę Tulipanów.

s_4274

Można było podziwiać około 100 odmian tulipanów. Dodam, że uprawianych przez polskich ogrodników i to we wszystkich możliwych kolorach. Trudno powiedzieć, które są dla mnie najpiękniejsze. Ale jeśli miałabym wybrać to, chyba te w barwach purpurowych. Mojej pięciolatce podobały się zaś w kolorach różu. Skala barw była bardzo bogata. Muszę przyznać, że wszystkie prezentowały się wspaniale i zachwycały odwiedzających wystawę.

s_4290

s_7276

s_4321

s_4323

s_4297

s_4286

s_4330s_4320

s_4329s_4315s_4324s_4296

s_7279

Oprócz tulipanów, można było podziwiać różne kompozycje florystyczne, m.in. wielkanocne.

Dla dzieci atrakcją było pomalowanie broszki z masy gipsowej w kształcie tulipana. Moje pociechy wyszły z wystawy zadowolone z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami.

s_4331

A Wam, które tulipany podobają się najbardziej?

6 myśli na temat “Bardzo kolorowa Wystawa Tulipanów w Wilanowie

  1. Że aż 100 odmian tulipanów jest to w szoku jestem no ale rzeczywiście oglądając zdjęcia każde są inne i wyjątkowe. Ja też lubię tulipany- dla mnie one to oznaka pięknej wiosny 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s